Азаров повідомив про скоєння кримінального злочину. Будемо сміятись чи плакати?

Не можу зрозуміти, чому наші політики, які знаходячись не при владі виглядають більш менш адекватними, потрапляючи на високі державні посади, досить швидко дурнішають. Зайнявши поважні кабінети, вони дозволяють собі публічно проголошувати ті речі, за які в правовій державі можна і за грати потрапити, вже не кажучи, що майже автоматично злетіти зі своїх крісел. Схоже відчуття безкарності досить швидко породжує у наших політиків неадекватність щодо власних слів та вчинків.

Оце щойно прочитав невеличке повідомлення, що пан Азаров, виступаючи на на V з’їзді Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз молоді регіонів України», заявив, що з його ініціативи на українському телебаченні не показують комедійні ролики про політиків. Ролики не знімаються і не будуть зніматися, наголосив він.

Хотілось би спитати пана Азарова, чи розуміє він, що публічно визнав скоєння кримінального злочину. Чи усвідомлює пан прем’єр-міністр України, що подібні обмеження з боку високопосадовця є прикладом грубого втручання в редакційну політику засобів масової інформації, що прямо заборонено українським законодавством. Ну добре, зрозуміло, що наша вщент корумпована Генпрокуратура ніколи не наважиться порушити кримінальну справу проти діючих високопосадовців, і тому з цього боку пану Азарову зараз нічого не загрожує. Але що після подібної заяви прем’єр-міністра розповідатимуть наші дипломати та державні діячі представникам іноземних держав на докори щодо впровадження політичної цензури в країні, що пана Азарова не так зрозуміли, що він не те мав на увазі?

Смішними наші політики, в тому числі і Микола Янович Азаров, виглядають не тому що про них показують комедійні ролики та передачі, а тому що їх жага влади та грошей, публічна дурість, яку вони навіть не усвідомлюють, вже нічого крім сміху зі сльозами на очах викликати не можуть.

Борис Кушнірук