З життя державної еліти: новий маєток родини Тимошенко

Попри кризу, Юлія Тимошенко та її родина продовжують обростати нерухомістю. У Дніпропетровську в них з’явилася ще одна триповерхова «хатинка».

2 жовтня, під час відвідин бізнес-форуму в Трускавці, Юлія Тимошенко зробила доволі ризикову як для себе, хоча і правильну заяву.

Прем’єр-міністр оголосила, що виступає за декларування не лише доходів, як й витрат чиновниками та (найголовніше!) членами їхніх родин.

«Декларації про витрати чиновників – це прекрасно!» — сказала тоді прем’єрка. «Це може дати цілий клондайк інформації«, — рекламувала свою ініціативу Тимошенко.

Зрозуміло, що, виголошуючи таку ідею, прем’єр-міністр сама має бути готова до прискіпливої уваги до власної персони.

Під час останніх відвідин Дніпропетровська автор цих рядків побував на вулиці Барвінківській, де в білому чотириповерховому маєтку, збудованому в часи ЄЕСУ, мешкає мати Тимошенко Людмила Тєлєгіна.

У родині Тимошенко стверджують, що цей будинок належить не їм, а колишньому бізнес-партнеру корпорації ЄЕСУ турку Ерджументу Аксою. Але насправді приналежність цього об’єкту до прем’єр-міністра не викликає сумнівів. На друга родини його лише оформили в часи розслідування кримінальних справ.

Саме тут під час останньої поїздки в Дніпропетровськ Тимошенко провела декілька годин, проводячи конфіденційні зустрічі з людьми свого бізнес-оточення. В очікуванні прем’єра кореспондент міг бачити, як на балкон виходив покурити дядько Юлії Тимошенко Валерій Ульяхін.

_Picture_file_path_13298

Маєток мами Тимошенко

_Picture_file_path_13299

Валерій Ульяхін — дядько Юлії Тимошенко

Цей маєток – не єдина дніпропетровська нерухомість Тимошенків.

У 2007-му році на сусідній ділянці, яка межує з «хатинкою» мами, було збудовано ще один триповерховий будинок, в якому мешкає двоюрідна сестра Тимошенко Тетяна Шарапова.

_Picture_file_path_13300

Маєток сестри Тимошенко

_Picture_file_path_13315

Двоюрідна сестра Тимошенко Тетяна Шарапова — власниця кафе «Золота рибка»

Шарапова – донька легендарної тітки прем’єр-міністра Антоніни Ульяхіної, яка стала відомою всій Україні після розповідей про те, як вся рідня скидається «бідній Юлі» на новий туалет від «Луї Віттон».

Ці два будинки – юліної мами і Тані – займали цілий квартал між вулицями Барвінківською і Тельмана.

І от тепер між першим і другим маєтками виріс… третій. Він розташований на внутрішній території між двома будинками.

_Picture_file_path_13301

_Picture_file_path_13307

Ще в 2008 на місці нового будинку нічого не було. В цьому легко переконатися.

Ось фото, зроблено з вулиці Тельмана в лютому 2008 року. На знімку видно червоний цегляний паркан, яким обнесено маєток Тетяни Шарапової, двоюрідної сестри Тимошенко. На задньому фоні височить білий будинок мами Тимошенко.

_Picture_file_path_13296

А ось фото, зроблене восени 2009 з тієї самої точки. Будинок мами Тимошенко майже не видно – ледь-ледь виглядає біла башта. Його закриває новозбудований маєток.

_Picture_file_path_13297

Спробували зв’язатися телефоном з Антоніною Ульяхіною, щоб отримати пояснення в зв’язку з новим будинком. Адже вони спромоглися обзавестися ним в час глобальної кризи, коли в країні зупинилося все будівництво, і прем’єр навіть була змушена викуповувати недобудови по всій країні!

Ми мали всі підстави сподіватися на щиру відповідь пані Ульяхіної, враховуючи заяви Тимошенко про необхідність відкрити статки членів родин політичних діячів.

Однак спочатку в приймальні Ульяхіної заявили, що потрібен письмовий запит. Потім, коли вони його отримали, тітка прем’єр-міністра через свою секретарку повідомила, що не буде відповідати.

Хоча ми надіслали дуже прості запитання: чиїм коштом здійснено будівництво, скільки склав його кошторис, і наскільки прибутковим є бізнес, який ведуть родичі прем’єр-міністра в сфері громадського харчування та обробки граніту.

Те, що рідна тітка прем’єр-міністра проігнорувала заклик власної племінниці вивертати кишені, нехай залишається на її совісті.

Хоча ще в 2007 році, коли Тимошенко балотувалася на виборах, вона оприлюднила програму «Український прорив», одним зі стовпів якої були антикорупційні ініціативи.

«Державний службовець повинен розуміти, що його діяльність і певною мірою приватне життя стануть публічними для народу. Люди повинні знати, що чиновник робить, як і де він відпочиває, на що витрачає кошти«, — проголошувала Тимошенко напередодні обрання прем’єр-міністром.

Тоді ж Тимошенко обіцяла «ввести у законодавство України норму щодо звільнення з роботи високопосадовців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування«.

Якби ця ідея була втілена в життя, то першою жертвою нововведення стала би сама Тимошенко.

З нагоди балотування в президенти вона оприлюднила свою декларацію про доходи, яка не здивувала чимось новим. Як завжди, український прем’єр-міністр не має ні заощаджень, ні бізнесу, ні навіть власної квартири.

Її чоловік за минулий рік заробив 2,8 мільйона гривень – але дуже неправдопобіно, щоб цим коштом він збудував маєток у Дніпропетровську. Адже саме в минулому році, як розповідала донька Тимошенко Євгенія, тато дав їй гроші на відкриття ресторану в самому центрі Києва.

Отже, звідки в Тимошенків з регулярністю раз на рік з’являються маєтки, залишається загадкою природи.

Зараз ідентифіковано щонайменше п’ять будинків, у яких мешкає прем’єр-міністр та її найближчі родичі.

1. Найдорожчий – це, звичайно, «хатинка» на дамбі в Конча-Заспі, розташована в елітному поселенні «Срібна затока».

_Picture_file_path_13303

Маєток Тимошенко на українській «Рубльовці»

_Picture_file_path_13312

Прем’єр розбила на своїй території невеличке озеро

Тут мешкає безпосередньо Юлія Тимошенко. Прем’єрка розповідала різноманітні легенди про цей об’єкт – спочатку, що вони його придбали, потім – що лише орендували, як зрештою тітка Антоніна Ульяхіна зізналася, що купили його родиною «в складчину».

«Я вже багато років орендую невеличкі будинки – в межах тих обсягів, в яких живуть нормальні пересічні громадяни«, — стверджувала Тимошенко.

Очевидно, з почуттям гумору в неї все гаразд.

Публікую фотографії цього маєтку з вертольота. Завдяки цьому можна переконатися, що розповіді про скромні житлові умови прем’єр-міністра не зовсім відповідають дійсності.

_Picture_file_path_13302

Маєток Юлії Тимошенко

_Picture_file_path_13313

_Picture_file_path_13314

Окрім причалу для кораблів, є в Тимошенко і свій невеликий пляж

2. Другий будинок належить доньці Юлії Тимошенко Євгенії. Вона мешкає в Конча-Озерній у селищі письменників. Цей маєток, за словами Антоніни Ульяхіної, вона подарувала Жені на весілля.

_Picture_file_path_13304

Будинок доньки Тимошенко

3. Третій будинок розташований у Дніпропетровську. Там мешкає мама Юлії Тимошенко.

_Picture_file_path_13305

Будинок мами Тимошенко, збудований в часи ЄЕСУ

4. Наступний будинок розташований по сусідству з маминим – там мешкає донька Антоніни Ульяхіної, двоюрідна сестра Юлі – Тетяна.

_Picture_file_path_13310

Будинок сестри Тимошенко

5. Нарешті, п’ятий будинок було зведено в цьому році. Для кого він призначений – невідомо.

_Picture_file_path_13308

Новобудова Тимошенків

І, не складно було здогадатися, жодного з цих об’єктів немає у декларації прем’єр-міністра України.

Сергій Лещенко