Конституційний шахер-махер

“Відповідно до ст N… Регламенту ВР, на підставі подання 250 народних депутатів, з них 31 “тушка”, Конституційний Суд України прийняв рішення: термін перебування Януковича В.Ф. на посту Президента України вважати довічним і спадковим”.

Що, смішно? Дико? Абсурдно? Такого не може бути, бо такого не може бути ніколи? Я б на вашому місці не був би таким упевненим і категоричним. Гадаю, шановне панство не врахувало, що це Конституційний Суд УКРАЇНИ, який входить в УКРАЇНСЬКУ судово-”колядницьку” гілку влади. Могли ж попередники нинішнього КС у 2003 р. дозволити Леоніду Кучмі балотуватися втретє, тоді як ч. 3 ст. 103 однозначно стверджує: “Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше, ніж два строки підряд”. Дивуєтеся, як це судді умудрилися впритул не побачити очевидне і як шулер з рукава витягає туза, з суддівської мантії витягти третій президентський термін? Чистої води казуїстика: визнали другий термін президенства Леоніда Кучми першим — і діло вигоріло. Де подівся перший термін? А його не було, бо Леонід Кучма уперше став Президентом України не на чергових, а на позачергових виборах. Я так гадаю, перший термін був не справжнім президентським, а щось подібне не то до стажування, не то до п’ятирічного випробувального терміну. Одне слово, одні руки права пишуть, одні їх і мажуть.

Подібний правовий шахер-махер у середу 31 березня утнули і судді чинного Конституційного Суду, визнавши легітимним створення коаліції депутатських фракцій і “тушок”. Це було рейтингове голосування, під час якого 11 з 18 присутніх на засіданні суддів прогнулися під Януковича (сьогодні КС остаточно визнав «коаліцію тушок» законною). Як жаль, що це засідання не відбулося днем пізніше, тоді було б хоч якесь логічне пояснення суддівському ідіотизму: мовляв, а з якого це дива у ДЕНЬ ДУРНІВ мають прийматися розумні рішення? До речі, як стверджують джерела “Української правди” того ж дня після засідання голова КС Андрій Стрижак на напівзігнутих ногах і з догідливою посмішечкою подибав на Банкову, видать з рапортом про забезпечення конституційного “дахуваня” “тушок”. Гадаю, розмова носила і більш змістовний характер у руслі “зранку стільці — ввечері гроші”.

То якими ж такими конституційними аргументами послуговувався КС для прийняття завідомо неконституційного рішення? Я чомусь переконаний, що ці гуру конституційного права вибрали тактику “клеїмо дурня”. Мовляв, отут ми зрозуміли отак, отам ми прочитали по-жидівськи справа наліво, до цього ми недочитали, а в оцьому місці сторінки склеїлися і нам було шкода псувати новісіньку книжку, до якої наші руки ще не торкалися. З усього цього і вийшло неоковирне обгрунтування сороміцького рішення з посиланням на ч.9 ст.83:”Засади формування… коаліції депутатських фракцій у ВРУ встановлюється Конституцією України та Регламентом ВРУ”. У медичній практиці часто трапляється, коли на рецепті лікар пише “ex tempore”, що означає “приготовити негайно”. Ось так коаліцією в складі трьох депутатських фракцій і на той час 16 “тушок” поспіхом було прийнято доповнення до Регламенту, яке дозволяло формувати коаліцію і з допомогою ренегатів-”тушок”. Кажете, таке доповнення суперечить ч.6 ст.83 КУ? Ай-яй-яй, бідонька то яка: грім рака вбив! По-перше, хто-там звертає увагу на ту Конституцію, а по-друге, де ж це ви бачили, щоби КС переймався такими дрібницями. Більше того, саме на цю неконституційну норму і посилається КС при винесенні свого неконституційного ж рішення.

А щодо склеєних сторінок, так, їй-право, я не помиляюся. Навіть скажу, які саме сторінки склеїлися, що завадило суддям КС прочитати одну із визначальних при прийнятті ними рішень статтю: “Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй”. Що тут незрозумілого? Якщо є невідповідність норм закону нормам КУ не звертай уваги на закон, а користуйся виключно конституційними нормами. А окремим рядком дорікни народним депутатам: мовляв, що ж це ви, правові бевзі, клеїте горбатого до стіни?

І все ж найогидніше те, що 17 вересня 2008 р. ці ж судді Конституційного Суду вже тлумачили легітимність створення коаліції з допомогою “тушок” і однозначно визнали таку політичну аферу НЕЛЕГІТИМНОЮ. Аргументовано розтлумачили, так, що й комар носа не підточить: і що таке коаліція(“об’єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких більше 225 депутатів”), і засади її формування (“До складу коаліції… можуть увійти лише ті народні депутати, які є у складі депутатських фракцій, що сформували коаліцію”). No pasaran, “тушки”! Так бадьоро можна було б вигукнути, якби ми жили не в Україні. У нас же судова система працює за принципом “куди вітер, туди й війт”.

І як же себе почуватимуть судді після прийняття такого завідомо срамотного неправового рішення? Напевно, в них очі від сорому горітимуть, людей уникатимуть, а найбільш вразливі в ченці пострижуться, щоби цей гріх облуди постами і умертвінням плоті відмолювати? Не дочекаєтеся! Вони ж із тих, кому плюй межи очі, а він каже — дощ іде. Я так гадаю, вони подібними дурницями не переймаються, а, полохливо озираючися, рахуватимуть-перераховуватимуть “колядний” ужинок. У Сірка очей позичили та й байдуже.

Які наслідки матиме цинічно неправове рішення КС? Це не просто легалізація “тушок”, це легалізація політичної корупції. По суті, втрачає сенс пропорційна система виборів. Якщо можна безкарно вийти з фракції і перебігти до сильнішого (за винагороду, звісно), то це нічого іншого, як освячене законом ренегатство. Пам’ятаєте епідемію зрадницького сказу, який охопив ВР в 2007 р. і його наслідки? Тепер буде те саме, тільки з іншими наслідками: незалежно від нашого вибору більшість у ВР формуватимуть тугі гаманці, прошиті людськими слізьми. Із продажних народних обранців. Продається не честь, продається безчестя. За договірною ціною.

Ще одним наслідком ганебного рішення КС може бути цілком реальна загроза узурпації влади в Україні одноосібно Партією регіонів. Для цього достатньо докупити ще 33 “тушки” (21 “тушка” вже висить на гачках у “регіональній” кухні)і “регіоналам” будуть не потрібні прикуплені оптом комуністи і “литвинівці”. Таким чином вони позбудуться шантажистів, а значить для “своїх” вивільняться “хлібні” стійла біля державного корита. І Литвин стане непотрібним не тільки Україні, а й коаліції.

І насамкінець про цинізм і лицемірство Президента України Януковича, даруйте на слові, гаранта Конституції. У середу 31 березня він уже знав про позитивне для нього рейтингове голосування, а наступного дня публічно почав клеїти дурня. Мовляв, якщо КС прийме негативне рішення, то він йому підкориться і вимушений буде видати указ про дочасні парламентські вибори. І завершив:“Сподіваюся, вірю, буду Господа Бога молити, щоб цього не сталося”. Даруйте, але від такого лицемірства на блювоти верне. Він що, курси з фарисейства в московських попів проходив?

Богдан Гринчук