Нова гігантська хата Януковича в «Межигір´ї»

Поки Юлія Тимошенко забирає у Вікторa Федоровичa  «Межигір’я» він продовжує потихеньку там будуватися. Зокрема, зводить чотирьох-поверховий будинок-гігант. Фото дозволяє в цьому переконатися.

novobud

За інформацією автора нижні поверхи цього будинку камінні, верхні обшивають деревом. Як видно з фото — дах вкривають міддю.

Що ще новенького з’явилося на території  «Межигір’я» з часу сумнівної приватизації урядового комплексу? Майже нічого! Після того, як Віктор Федорович опинився в опозиції, будівельні роботи в «Межигір’ї» різко загальмувалися. З січня 2008-го по нинішній час там побудовано в десять раз менше ніж за півроку 2007-го, коли резиденція, ще була державна.

Автор це твердить з  впевненістю, адже тричі особисто оглядала територію «Межигір’я». Перший раз в травні 2006 року, коли Янукович був в опозиції і проживав там напівлегально. Другий раз в липні 2007 року, напередодні сумнівної приватизації. Третій раз автор пролітав над «Межигір’ям» на планері зимою 2008 року. Тоді колишня урядова резиденція вже стала приватним маєтком.

Ці візити, а також нинішні фото дають нам можливість оцінити динаміку будівництва. І можна впевнитися, що найактивніша фаза розбудови «Межигір’я» відбувалася напередодні сумнівної приватизації. Зокрема, тоді був побудований палац в якому нині, поки будується хатка-гігант, проживає Янукович.

Також, тоді були проведені найдорожчі земляні роботи: була укріплена дамба на Київському морі, вирите та забетоноване озеро. Тоді ж почалося будівництво спортивно-оздоровчого центру. Були знесені дві старі державні дачі. Почате будівництво п’ятиметрової висоти паркану навколо резиденції . Територія її нагадаємо не маленька — 137 га.

Коли «Межигір’я» стало приватним в кінці вересня 2007 року, будівельні роботи продовжувалися швидкими темпами лише до закінчення повноважень уряду Віктора Федоровича, тобто грудня 2007 року. За цей час встигли теж не мало. Був завершений спортивно-оздоровчий центр.

soz1

Було закінчено спорудження паркану. Оформилися обриси озера. На ньому з’явився острів, водоспад, установки під фонтани.

Зате, як тільки Віктор Федорович втратив владу будівництво різко загальмувалося. Як видно з нового фото, за  майже  два роки, що минули, так і не завершено спорудження  озера. Води там досі не має! Щоправда на острові побудували хатку рибака.

fishhouse

А ось нове фото спортивно-оздоровчого комплексу.

bowling4

Очевидно, що нині будівництво на території «Межигір’я» відбувається куди повільнішими темпами ніж це було в ті часи, коли резиденція, ще була державна, а також поки Віктор Федорович очолював уряд. Які причини? Можливо розгадка полягає в тому, що раніше були задіяні державні кошти на будівництві без п’яти хвилин приватного маєтку? Автор не висувала би такі сміливі припущення, якби не маленькі деталі-підтвердження.

Зокрема, в «Київоблавтодорі» автору неофіційно розповідали, що влітку 2007-го за державний кошт асфальтували дороги в тодішній державній резиденції.  Також на сайті Державного комітету з водного господарства в червні 2007-го з’явилося повідомлення: «комітет підготував звернення Держводгоспу до Кабінету Міністрів України щодо сприяння погодження процедури державної закупівлі в одного учасника робіт із захисту території урочища Межигір’я Вишгородського району Київської області». Отже в той час коли вже прокручувалася схема приватизації деякі об’єкти в «Межигір’ї»  будувалися за державний кошт. Невідомо, який відсоток об’єктів зводилися рахунком держави. Чи таких було 10% чи всі 90%. Ясно лише, що коли лавочка зачинилася, будівництво істотно загальмувалося. І нещасний Янукович тепер бідкається, як заради «Межигір’я» довелось продати дім в Донецьку, квартиру у Києві…

Татьяна Чорновил