»Омріяна двадцятка»: рубіж взято!?

Неодноразово чув висловлювання Віктора Януковича про те, що Україна «впродовж десяти років увійде до двадцятки найрозвиненіших країн світу«.

Те, чому такі заяви навіть фантастикою назвати важко, я пояснив тут. Ба більше, протягом року країна впевнено рухається у протилежному від Великої 20 напрямку і судячи з усього змінювати напрямок не збирається.

Тому, мені, грішним ділом, подумалось, а може спічрайтери Президента помилились – не узгодши з ним, по інерції, втулили у заяву традиційне «найрозвинутіші», тоді як впевнена президентська рука, тримає курс на звичайну собі двадцятку, без усяких там зайвих прикметників.

В такому випадку нас можна привітати – ми дістались «першої» двадцятки країн світу і сталося це значно швидше аніж за десять років.

Україна вже в двадцятці!

Зокрема:

Україна – на 7-му місці у світі за швидкістю зменшення населення.

Українці – на 6-му місці у світі за смертністю на 1 тисячу населення.

Україна — на 15-му місці усвіті за смертністю від СНІДУ. За поширеністю СНІДУ на 18.

За рівнем захворюваності на туберкульоз Україна на 2-му місці в Європі після Росії.

Українці на 2-му місці у світі серед бажаючих емігрувати до США, після Бангладеш, найактивніше у світі реєструються на Green Card.

Україна на 2-му місці за розміром боргу перед МВФ, після Румунії.

За рейтингом видання BusinessInsider, Україна на 6-му місці у світі за ризиком дефолту, через розмір зовнішнього боргу та уповільнення зростання економіки.

За даними Світового банку Україна на 3-му місці із 183 за складністю процедури сплати податків і на 1-му місці за кількістю податкових платежів бізнесу до бюджету.

На середину 2010 р. Україна була на 13 місці у світі за швидкістю зростання зовнішнього боргу

Україна з її анемічною економікою на 11 місці у світі серед імпортерів газу і на 15 місці у світі серед споживачів газу.

За даними Лондонського королівського коледжу, Україна за кількістю ув’язнених займає 10 місце у світі серед 217 країн.

Україна посідає 1 місце у світі за обсягом витрат на пенсіїї – 18% від ВВП, маючи при цьому один з найнижчих показників пенсійного забезпечення.

По багатьом показникам Україна поки що «недопрацьовує», але наші керманичі роботу знають – ми вже недалеко від останньої «двадцятки»:

За рівнем інфляції 2010 р. Україна на 28 місці з 224.

За рейтингом сприйняття корупції організації «Транспаренсі Інтернешнл» Україна на 134-142 місцях із 178.

За рівнем народжуваності на 1000 населення Україна – 26 країна у світі знизу.

Ну і особливо хочу виділити, лідерство України за темпами зростання адміністративних витрат на органи влади. За цим показником в 2010-2011 рр. Україна на 1 місці у Європі!

А ви кажете адміністративна реформа… Яка там адміністративна реформа, коли Україна може втратити лідерство в такому престижному класі змагань, як утримання правителів. Не солідно це якось, я б навіть сказав – не по-людськи це.

P.S. Ймовірно, що десь в глибинах Африки знайдуться конкуренти, які тішать себе надією посунути президентську адміністраію з цього п’єдесталу. Але то нічого. Попереду – розподіл бюджету на наступний рік. Судячи з настроїв Банкової, ми африканцям просто так не дамося.

Андрій Пишний