Таємниця Тягнибока

Тягнибок не скаже, хто його фінансує, бо тоді їх ‘переконають’ не робити цього.

tjagnibok1

Виборчу кампанію лідера ВО ‘Свобода’ Олега Тягнибока фінансують меценати, але їхніх прізвищ він не називає.

У нас є меценати. Ось список усіх тих, хто допоміг нам зібрати на кампанію 4 млн грн‘, — сказав він.

Тягнибок пояснив, що у ‘Свободі’ була створена економічна рада – ‘такий собі клуб за інтересами, куди входять бізнесмени, члени партії‘, яких через вибори ‘попросили вносити нехай менші суми, але підтверджені юридично‘.

Але я не буду зараз оприлюднювати прізвища, бо щоразу, коли я називав наших спонсорів, до них приходили податківці, пожежники, санстанція, викликали до губернатора, переконували в тому, що ‘Свободу’ фінансувати не треба‘, — додав він.

Тягнибок також прокоментував деякі пункти своєї передвиборної програми, зокрема, про люстрацію, яку він уже пропонував у законопроекті як депутат.

Йдеться про те, щоб тимчасово заборонити обіймати посади міністрів, губернаторів і депутатів тим, хто на 1991 рік працював на керівних посадах КПРС, у КДБ СРСР, ‘був резидентом, інформатором чи утримував конспіративну квартиру’.

Цим людям треба заборонити на 10 років претендувати на будь-яку владу. У в`язницю ми нікого саджати не збираємося, але й займати важливі посади ці люди не повинні‘, — сказав Тягнибок.

Він також підтвердив, що хоче повернути у паспорти графу ‘національність’, але захист прав титульної нації – українців, за його словами, ‘не означає, що національні меншини не зможуть користуватися своїми правами‘.

Крім того, Тягнибок вважає, що Україна може відновити ядерний цикл за 3 роки – і це буде важелем впливу на міжнародну спільноту.

Якщо країни-гаранти відмовляються від своїх зобов`язань і допомоги, то що – нам спокійно віддатися в руки Росії як можливого окупанта? Якщо хочете, нашу вимогу про ядерний статус можна вважати елементом шантажу: якщо ви на Заході нічого нам не гарантуєте – отже, ми повернемося до ядерного статусу!‘ — заявив він.

При цьому Тягнибок запевнив, що не хоче війни з Росією, але ‘абсолютно очевидно, що наше військове протистояння з Росією може трапитись‘, тому потрібна сильна армія, а ‘ядерна зброя – це фактор стримування, а не наступу‘.

У відносинах із Росією він би, у першу чергу, розірвав ‘Великий договір’ і змінив спецстатус Севастополя й Криму, перетворивши Севастополь на вільну економічну зону, оскільки нинішній статус – ‘запорука нестабільності’.

І Путін, і Медведєв поважатимуть нас, лише коли ми будемо тримати своє слово і розуміти, що ми теж сильні. Закон джунглів‘, — заявив Тягнибок.

А на запитання, що він як президент скаже президентові Росії Дмитру Медведєву після інаугурації, Тягнибок відповів: ‘Прєвєд, Мєдвєд’.

Також Тягнибок вважає, що результат першого туру президентських виборів наперед не вирішено, а виборцям нав`язують ‘вибір без вибору’.

Ви, вочевидь, вважаєте, що за підсумками виборів до влади можуть прийти тільки Юлія Тимошенко або Віктор Янукович, – але це не так‘, — сказав Тягнибок.

Це нам нав`язують вибір без вибору, знову грає стара платівка: ‘Вибирайте менше зло’, – а це все маніпулятивні технології – ніхто не може сказати, як закінчиться перший тур виборів‘, — впевнений він.

Є ще один важливий момент: ми (‘Свобода’) використовуємо вибори, щоб публічно говорити про те, про що на цих виборах ніхто, крім нас, говорити не буде. І головне – націоналісти про шанси не розмірковують‘, — додав Тягнибок.

Він зазначив, що ‘зараз ніхто на політичній арені не представляє націонал-патріотичні інтереси‘.

Ті партії, які раніше це робили, втратили вплив на виборців саме через несамостійну участь у виборах: вони постійно падали на хвіст комусь сильному, але цей сильний необов`язково був ідеологічно таким же, як вони‘, — зазначив він.

Тягнибок не став ‘загадувати’, як скоро його оберуть президентом, і сказав, що його сила намагається ‘поступово реалізувати свою програму – програму захисту українців‘.

Я навіть буду цілком задоволений, якщо хтось інший її реалізує. Ви ж розумієте, що я в партії перший серед рівних: сьогодні я лідер партії, завтра хтось інший, це неважливо. Важливо, щоб була ідея, був стрижень, які збережуться, якщо керівник відійде від справ у силу якихось причин‘, — заявив він.

На запитання, чи збирається він після виборів-2010 піти на союз із новим президентом України, Тягнибок відповів: ‘У політиці ніколи не можна говорити ‘ніколи’.

Але я на 99,9% упевнений у тому, що не піду на співпрацю з будь-ким після виборів… Ні, напевно, на всі 100%. Якщо постане питання, що я повинен бути з кимсь в одній команді, то я просто облишу політику, перестану нею займатися‘, — додав він.

Це пов`язано з тим, що є дуже багато людей, які повірили в ідеї ‘Свободи’ і довіряють особисто мені. Тому я відчуваю відповідальність перед партійними побратимами і тими, хто нас підтримує, але до партії не входить‘, — пояснив Тягнибок.

Навряд чи ви побачите мене зараз або в найближчому майбутньому членом чиєїсь команди. Можете вірити чи ні, але політика не є для мене засобом для збільшення капіталу‘, — запевнив він.

Довідка

Олег Тягнибок є уродженцем Львова. У 1993 році закінчив Львівський державний медінститут, лікувальний факультет. У 1999-му отримав диплом юриста в Львівському держуніверситеті імені Франка.

У 1989-1990 рр. Тягнибок працював санітаром хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, потім ще два роки — медбратом в нейрохірургічному відділенні. З серпня 1993-го по липень 1996-го — лікарем-інтерном в урологічному і хірургічному відділеннях Львівської обласної лікарні швидкої меддопомоги.

У політиці один з найвідоміших українських націоналістів сучасності — із студентської лави. Спершу був керівником осередку Студентського братства Львівського медінституту. У 1991-1994 рр. очолював Студентське братство Львова. У 1994-1998 рр. представляв інтереси громади в Львівській облраді. Більше 10 років був членом Соціал-национальної партії України (СНПУ).

Двічі народний депутат України (III і IV скликань). Обидва рази проходив до парламенту по мажоритарних округах Львівщини. У Верховній Раді III скликання був членом фракції Українського Народного Руху. У наступному парламенті — 2002-2006 рр. — входив у фракцію ‘Наша Україна’ (ця ж політсила висунула Тягнибока в кандидати в народні депутати). Обидва скликання був членом Комітету ВР з питань бюджету.

З лютого 2004 року керує Всеукраїнським об`єднанням ‘Свобода’. Спроби партії на виборах 2006 і 2007 рр. стати парламентською не увінчалися успіхом. У квітні 2008-го В ‘Свобода’ висувала свого лідера кандидатом на посаду мера Києва.

30 жовтня Тягнибока було зареєстровано кандидатом у президенти. 27 жовтня ВО ‘Свобода’ висунуло його у президенти.

Інший Бік