Тимошенко й Янукович відпрацьовують схему на вибори?

Незважаючи на провал переговорів про коаліцію Партії регіонів і БЮТ, контакти між двома силами не перериваються.

«У першу чергу, йдеться про ротацію складу Конституційного Суду, який на виборах може працювати на Ющенка, що не вигідно ні Тимошенко, ні Януковичу«, — повідомило джерело в БЮТ.

«Портнов (провідний юрист БЮТ) уже заявив про його (склад КС) нелегітимність«, — додав співрозмовник.

Однак, за словами джерела, у міжфракційній групи на чолі з Андрієм Портновим і першим віце-спікером, «регіоналом» Олександром Лавриновичем (і Виктора Медведчука, який стоїть за ними) є і більш масштабне завалення: забезпечити вихід у другий тур Віктора Януковича і Юлії Тимошенко.

Тоді, за задумом, між першим і другим туром відбудеться домовленість за принципом «переможець – президент, той, хто програв – прем’єр» (звісно, зі створенням ПРіБЮТ).

Проект Портнова-Лавриновича нібито користується підтримкою значної частини бізнесменів в обох фракціях, бо дозволяє уникнути продовження битви за владу в 2010 році.

Правда, джерело каже про те, що Янукович не дав поки що «добро» на цю схему. У його оточенні сильні позиції людей (зокрема, Сергія Льовочкіна та Юрія Бойко), які пропонують йому після перемоги не домовлятися з БЮТ, а перетягнути на себе більшість Верховної Ради чи просто її розпустити.

На користь цієї групи працюють також очікування повної зміни влади в більшої частини виборців.

Але в прихильників відродження ПРіБЮТ після виборів свій аргумент: навіть ставши президентом, лідер регіоналів не зможе розпустити Верховну Раду (бо в цьому варіанті, швидше за все, весь «НУ-НС» розчиниться в БЮТ і коаліція отримає стабільні 226 голосів), – а отже, усе одно треба буде домовлятися з прем’єром Тимошенко чи залишатися без реальної влади.

Утім, у кулуарах ВР говорять, що якщо президентом стане Тимошенко, то вона зробить прем’єром близьку до себе людину (наприклад, Олександра Турчинова) і зосередить усю владу в своїх руках, за необхідності змінивши для цього Конституцію.

У Партії регіонів же не заперечують можливість блокування з БЮТ після виборів.

«Обрання президента не вирішить усіх питань, багато чого потрібно буде вирішувати, об’єднавшись із опонентами, — сказав заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. — Упевнений, що буде переформатування парламенту, причому в нове об’єднання можуть увійти всі, крім крайніх націоналістів«.