Уроки чеської для Януковича з Азаровим

Минулого тижня Микола Азаров дав прес-конференцію, де серед іншого мова зайшла про зменшення державних видатків – зокрема, на чартерних перельотах урядовців та автопарку міністрів.

У ході розмови Азаров роздратовано запитав, що ще скоротити уряду. Почувши у відповідь про європейський досвід, де міністри користуються велосипедами або скромними «Шкодами», але не «Мерседесами», Азаров заявив:

— Ви запропонуєте доїхати мені на велосипеді до Конча-Заспи?

Схоже, у голові прем’єра не могло навіть вкластися, що саме цим транспортом користуються деякі його колеги в Європі.

— Зараз ми зіткнулися з тим, що літаки, на яких літало попереднє керівництво, не літають. Ну що ж, один-єдиний вихід лишається – пересісти на велосипеди, «Шкоди»…

І от – свіжий приклад для Азарова.

Цей усміхнений чоловік – новий колега Азарова, щойно призначений прем’єр-міністр Чехії Петр Нечас.

Своїм першим рішенням Нечас відмовився від охорони поліції (це «привіт» Януковичу, заради якого перекривають пів Києва) та службового «Ауді» (це вже «привіт» їм двом, Януковичу і Азарову).

Нечас сказав, що не боїться нападів, а в міністерство буде ходити пішки. Ділові ж поїздки він здійснюватиме на чеському автомобілі, тобто тій самій «Шкоді», пересісти в яку не наважується Азаров.

Насамкінець новий прем’єр-міністр Чехії відмовився від проживання на державній віллі. Говорити про Азарова з його державною дачею в Конча-Заспі або про Януковича з відчуженим «Межигір’ям» вже просто огидно.

Сергей Лещенко