Чи повинна мати право обиратися Президентом особа, яка мала судимість

«Українське демократичне коло” на замовлення Інституту політики 12–18 листопада 2009 року провело всеукраїнське опитування. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років і старше. Статистична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує ±2,9%.

9970

Більше половина громадян України (57,2%) вважає, що людина, яка мала судимість за вчинення умисного злочину, навіть якщо ця судимість погашена й знята у встановленому законом порядку, не повинна мати право обиратися Президентом. При цьому понад чверть опитаних (28,8%) дотримується протилежної думки, а 14% не змогли визначитись.

У Західному та Центральному регіонах частки тих, хто вважає, що людина, яка мала судимість, не повинна мати право обиратися Президентом є суттєво більшими й становлять відповідно 77,6% та 70,1% (допускають таку можливість 15,2% та 19,3%). У Південному регіоні проти права особи, яка мала судимість, обиратись Президентом 42,3% (за – 39,4%). У Східному регіоні не підтримують права особи, яка мала судимість, обиратись Президентом 37% (підтримують – 42,7%).

Найбільші частки супротивників обрання Президентом людини, яка мала судимість, серед електорату В.Ющенка, Ю.Тимошенко, А.Яценюка та В.Литвина (див. додаток 3).

Додаток 1. Відповіді респондентів на питання: «Як Ви вважаєте, чи повинна мати право обиратися Президентом людина, яка мала судимість за вчинення умисного злочину, навіть якщо ця судимість погашена і знята у встановленому законом порядку?»

95888

Додаток 2. Відповіді респондентів на питання: «Як Ви вважаєте, чи повинна мати право обиратися Президентом людина, яка мала судимість за вчинення умисного злочину, навіть якщо ця судимість погашена і знята у встановленому законом порядку?» (за регіонами)

95889-1

Додаток 3. Як Ви вважаєте, чи повинна мати право обиратися Президентом людина, яка мала судимість за вчинення умисного злочину, навіть якщо ця судимість погашена і знята у встановленому законом порядку? (серед прихильників кандидатів на пост Президента)

95890-1

Oбращаю ваше внимание, что речь идет не об «иметь президентом лицо имевшее судимости и отбывшее срок», а об «иметь кандидатом в президенты…».

УЖЕ 57 процентов граждан ПРОТИВ Януковича… о какой победе в первом туре может идти речь, если воля граждан массово попрана еще при регистрации кандидатов.