Ідентифікую кожного!

Глузлива посмішка Януковича, який на камеру жаліє своїх молодих нерозумних жертв – найкраща відповідь усім, хто досі вірив у те, що «папу підставили».
ogurccovvv
Цікаво, чи пояснювали легендарні американські іміджмейкери Віктору Федоровичу, що фірмова посмішка, яку їм ледве вдалося натягти на кам’яне обличчя старого рецидивіста, зовсім не є універсальним мімічним прийомом, прийнятним для будь-якої ситуації? Якщо пояснювали, то в голови української держави явно відбило будь-які здібності аналізувати ситуацію, в яку він і вся країна нині потрапили.

Інтерв’ю Януковича українським телеканалам, щойно прокручене в етері, чітко свідчить лише про одне: президент справді вважає, що в країні нічого не відбулося, а на Майдані продовжуються веселі євроінтеграційні хороводи. Що якась молодь – дурна, наївна, несвідома того, наскільки смертельним є для України підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, – прийшла на Майдан, за вказівкою підлої опозиції напала на «Беркут», ну а пацани у відповідь трошки «перегнули палицю», з ким, мовляв, не буває. Ну а сотні тисяч громадян вийшли на вулиці для того, щоби наявні в Януковича каральні сили більше не заважали молодим дурням за гроші опозиції продовжувати танцювати на Майдані. Ну а сам Віктор Федорович за таких умов, звісно, зовсім не проти танців і навіть готовий послати до ЄС групу, щоби потанцювати разом і поаплодувати вже нарешті й собі. Отак! І навіть йолку всує згадувати не знадобилось.

Якщо тепер Богословська під час чергового майданного приступу прозріння щодо кримінальної сутності єнакіївського Макіавеллі ще раз скаже, що відповідального вольового Януковича хтось підмінив на незрозумілу боягузливу паскуду, плюньте їй в очі. Віктор Федорович – усе такий самий Віктор Федорович, наскільки взагалі людина може бути Віктором Федоровичем. Бо лише президент України Янукович може навіть у такий час не забути обмовитися, що «Україна буде голоду… головувати в 2014 році», та повідомити, що зараз «ідентифікуються всі учасники протестних акцій, що були і в ніч із п’ятниці на суботу, і вчора». Лише від Януковича можна почути за хвилину скрушний жаль за «перегнутою палицею» беркутні та обіцянку цього разу не дати втекти від справедливого Печерського суду жодному учаснику півмільйонної мирної демонстрації. І попри численні обурені заяви міжнародної спільноти щодо зафіксованого на відео відвертого жорсткого злочину, Віктор Федорович не має жодного наміру навіть звільнити з поста міністра внутрішніх справ навісного «Захара Беркута». Адже права громадянина Захарченка калічити дітей від імені держави в Україні захищаються не менш уважно, ніж права цих дітей на життя, власну політичну позицію та мирні зібрання. Бо на те в Україні й існують демократія, законність та незмінні європейські прагнення Януковича.

Якщо на початку бесіди з журналістами, говорячи про розправу над дітьми, Віктор Федорович іще намагався бути серйозним, а слова добирав по півхвилини, то щойно від журналістки прозвучало питання щодо подальшої «економічної політики» (на диво вчасне, нічого не скажеш!), на обличчі Януковича розплилася самовдоволена посмішка. Ще б пак – верзти якусь маячню про дороги, які в нас стануть чудовими, щойно ми заб’ємо на Євросоюз із його автобанами та підемо до Росії з її відомими навіть школяреві двома бідами, Віктора Федоровича тренували значно довше. В очах президента заграли бісики, руки традиційно відправилися в автономну жестикуляцію, а слова полилися з вуст наче з водомета. Фірмова ж крива посмішка, правим кутиком рота, поселилася на президентській фізіономії до самого кінця інтерв’ю й не сповзла навіть тоді, коли Віктор Федорович знову вирішив поглузувати з побитої молоді, «в якої все попереду».

«Економічний блок» інтерв’ю у Януковича взагалі вийшов значно розлогішим, що й не дивно: коли пестиш земляних зайців на золотому унітазі Межигір’я, а не на оповитій димом, газом, стогонами та ненавистю Банковій, значно більше підстав думати про добробут і стабільність. От лише логічності мові Януковича це аж ніяк не додало. Будь-яка людина після такого інтерв’ю замислиться: якщо справді гаплик в асоціації у ЄС усьому нашому сільському господарству та машинобудуванню, то навіщо тоді Віктор Федорович знову терміново посилає до Євросоюзу переговірників? Чи двома кривавими бійнями на Майдані та Банковій уряд Азарова вже вирішив усі економічні негаразди країни?

Ще одне сенсаційне економічне повідомлення Януковича – що угоду, як і все зло, повені та хвороби в цьому нестабільному світі, також готували якісь «папередники», яких уже давно немає на посадах. Страшно навіть уявити, скільки ж підступних статей заклав у документ звільнений у грудні минулого року міністр економрозвитку й торгівлі Петро Порошенко, якщо за рік найкращі фахівці уряду Миколи Яновича Азарова так і не змогли не те що переписати текст угоди – а й навіть помітити, що зухвалий шоколадний заєць потайки зжер усю стратегічну капусту.

Відтак, висновки з побаченого не надто потішать тих революціонерів, які вже сподівалися в найближчі дні підбити «Агусту» з сабвуфером десь на кордоні з Росією. Цей веселий жартун іще нічого не зрозумів. Він всерйоз вважає, що Євромайданові вистачить його обіцянки про переговори з Фюле, яку можна затягти, поки протест не вщухне, – і при цьому навіть не припиняти переговорів про здачу України Кремлю. Він всерйоз вважає, що кров і сльози студенток на нічному Майдані не варті навіть посади кореша його старшенького синулі. І найдивовижніше – він всерйоз досі вважає себе Президентом. Не можна залишати людину дезінформованою: мусимо продовжити важку гуманістичну місію просвітлення темної мозкової маси цієї персони.

А поки що єдине, що тішить у даній ситуації допитливого телеглядача, – це те, що телевізійні інтерв’ю голови держави стають гарною щотижневою традицією. Принаймні, коли Віктору Федоровичу в схожому, хоч і дещо відмінному, форматі доведеться виступати на допитах, жодних проблем із формулюванням свідчень у нього точно не буде.